Türkiyede ilk defa ses paylaşımı 2006 yılında dp çatısı altında toplanmış bir kaç üye tarafından başlatılmıştır. bu uyelerden bir kısmı paylaşım gayesi ile dwshare çatısı altında bir araya geldiler. Dwa grubu 2009 yılında dwshare çatısı altında kurulmuş Türkçe ses işleme ve dağıtım grubudur.

    Dwa grubu ne olursa olsun paylaşayım zihniyetinde olmamıştır. Kendi arşivi  için yoğun çalışmalar sonucu hazırladığı ses dosyalarını paylaşan bir gruptur. Dwa kaliteyi daima ön planda tutmuştur. Bu yüzden işlemesi bazen günleri süren 2 kanaldan 5.1 işleme, 6 kanal uzatılmış versiyonlara göre ses senkronu vb. çalışmaları ile bu günlere gelmiştir.

    Dwa grubu hiç bir zaman bunu bir gelir kaynağı olarak görmemiş ve görmeyecektir. Tamamen hobi olarak icra ettikleri ses çalışmaları ve dağıtımları her türlü olumsuzluklara rağmen ellerinden geldiğince devam edecektir.

   Her zaman ilklere imza atan grubumuzu takip edip çalışmalarımızı takdir edenler başta olmak üzere grubumuza emeği geçen xman, mye, transportert4, siella, image, silver, sazlı arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.